12. 04. 2019

ŠKOLENÍ TOPENÁŘŮ 2019

Ve dnech 2. a 3. dubna 2019 se v hotelu Marriott v Plzni uskutečnilo tradiční Školení topenářů, které již druhým rokem sponzoruje naše společnost SYSTHERM. Organizaci tohoto školení pořádá ČVUT – Ústav tepelné techniky. Programem školení byly prezentace zajímavých projektů jednotlivých účastníků, a to v oboru vytápění, vzduchotechnika a alternativních zdrojů energie.


více...
15. 03. 2019

Seminář pro studenty v programu ABZ clever

Seminář pro studenty v programu ABZ clever

 

Naše společnost v rámci společenské odpovědnosti, programu ABZ clever zaměřený na podporu technického vzdělávání, uspořádala dne 13. 3. 2019 další seminář pro studenty oboru instalatér a elektrikář. Tentokrát se tohoto semináře zúčastnila škola Gymnázium a Střední odborná škola v Podbořanech a Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně z Havlíčkova Brodu.


více...
01. 03. 2019

Seminář na téma Zkušenosti s návrhem a instalací vzduchotechnických rekuperačních jednotek ve školských objektech

Seminář na téma Zkušenosti s návrhem a instalací vzduchotechnických rekuperačních jednotek ve školských objektech

Dne 19. 2. 2019 se uskutečnil na SOU Stavební seminář na téma Zkušenosti s návrhem a instalací vzduchotechnických rekuperačních jednotek ve školských objektech. Odborným garantem semináře byla firma SYSTHERM, seminář byl pořádán v rámci společenské odpovědnosti firmy. Byli pozváni projektanti, ředitelé škol a zástupci investičních orgánů veřejné správy Plzeňského kraje. Cílem semináře bylo představit komplexní řešení v úspoře energií – energetický management pro školy.


více...
01. 03. 2019

Seminář pro studenty Slovenské technické univerzity v Bratislavě

Seminář pro studenty Slovenské technické univerzity v Bratislavě

SYSTHERM podporuje nejen učňovské školství, ale spolupracuje i s vysokými školami. Úspěšná spolupráce je i s STU Bratislava a to především díky příjemnému a aktivnímu přístupu profesora Takácse. Jednou z akcí byl seminář s praktickou výukou v našem výrobním závodě Plzeň. Seminář byl v režii pracovníků technického útvaru, kteří příklady z praxe rozšířili vědomosti studentů v problematice hydrauliky, výrobků jako tlakové sestavy a návrhu řídících systémů versus ekonomie provozu.

Ze semináře si studenti odnesli nejen nové odborné znalosti, ale i certifikát ze školy čepování v Prazdroji.

Seminář se uskutečnil v Plzni ve dnech 26. a 27. 2. 2019.


více...
20. 11. 2018

OCENĚNÍ ČEEP 2017

OCENĚNÍ ČEEP 2017

V úterý 20. 11. 2018 obdržela společnost významné ocenění, Titul Český energetický a ekologický projekt 2017 za projekt a realizaci "Modernizace soustavy CZT ve městě Přeštice". Cenu přebral generální ředitel společnosti SYSTHERM pan Jan Kazda.


více...
10. 09. 2018

Slavnostní předání revitalizovaného areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou

Slavnostní předání revitalizovaného areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou

V pondělí 3. 9. 2018 se generální ředitel fy SYSTHERM pan Jan Kazda zúčastnil slavnostního předání revitalizovaného areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou. Revitalizace proběhla v rámci dotačního titulu "Snížení energetické náročnosti areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou". 

Firma SYSTHERM byla dodavatelem technologie a SW pro Energetický management, který obsahoval inteligentní rekuperační systém CIIC (ControlIndividualindoorClimate). V tomto případě CIIC systém obsahoval 18 rekuperačních jednotek v provedení s možností chlazení Free-cooling. 

Nedílnou součástí CIIC systému je centrální dispečink komunikující se SW Bakalář  - rozvrh hodin pro školu. 

Celý systém je proveden s komponenty v technologii EnOcean.


více...
21. 08. 2018

Plynový kotel v Teplárně Písek byl slavnostně uveden do provozu

Plynový kotel v Teplárně Písek byl slavnostně uveden do provozu

V pátek 17. srpna 2018 byl slavnostně uveden do provozu plynový kotel ve výtopně Samoty, kterou provozuje Teplárna Písek, a.s.  Firma SYSTHERM celou plynofikaci realizovala.

Napsali o nás: 

Jižní Čechy Teď  - článek ZDE:

Písecký deník - článek ZDE: 

Webové stránky města Písek- článek zde:  http://www.mesto-pisek.cz/provoz-vytopny-bude-diky-novemu-kotli-ekologictejsi/d-23778

 


více...
09. 08. 2018

SPOLUPRÁCE FIRMY SYSTHERM A PLZEŇSKÉHO STAVEBNÍHO UČILIŠTĚ

Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 již téměř 40 let připravuje budoucí řemeslníky na jejich zodpovědné a tolik potřebné povolání. Výchova takovýchto odborníků se však neobejde bez spolupráce s odborníky z praxe; právě oni totiž mohou žákům předat cenné zkušenosti a seznámit je s nejnovějšími trendy v jejich oboru. Jednou z firem, které si to naplno uvědomují, je plzeňská firma
Systherm, která se zabývá komplexním řešením systémů zásobování teplem, proto je více než
logickou volbou spolupráce při výuce žáků oboru Instalatér.

Firma Systherm podporuje vzdělávání celou řadou aktivit realizovaných zejména prostřednictvím projektu Energie chytře.

Celý článek zveřejněný v odborném časopisu Topenářství Instalace, číslo 5/2018 naleznete ZDE

 

 

 

 


více...
09. 08. 2018

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA KE ŠKOLENÍ TOPENÁŘŮ 2018

Letošní školení topenářů probíhalo po roční pauze. Současný vývoj a výzkum tepelné techniky, potažmo zkušenosti z každodenní praxe projektantů, si vyžadují intenzivnější vzájemnou komunikaci a předávání zkušeností. Na základě osobních schůzek mezi generálním ředitelem společnosti SYSTHERM s.r.o. Janem Kazdou a Ing. Romanem Vavřičkou, Ph.D. ze Společnosti pro techniku prostředí, SYSTHERM předložil nabídku stát se dlouhodobým sponzorem a partnerem této akce.

1. část článku naleznete ZDE:   2. část článku naleznete ZDE.

Publikováno v časopisu Topenářství Instalace 5/2018. 

 

 

 


více...
21. 06. 2018

CENA HEJTMANA PLZEŇSKÉHO KRAJE ZA SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST PRO ROK 2017

CENA HEJTMANA PLZEŇSKÉHO KRAJE ZA SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST PRO ROK 2017

Společnost SYSTHERM se umístila na 1. místě v soutěži Cena hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2017 (kategorie Podnikatelský sektor do 250 zaměstnanců).

 

Hodnotícími kritérii této soutěže byl přístup společnosti k vytváření kvalitního pracovního prostředí, mimopracovních aktivit a druhy benefitů ke svým zaměstnancům. Rovněž bylo posuzováno, jak společnost přispívá k rozvoji kvality života občanů Plzeňského kraje, jak podporuje školská a kulturní zařízení.

Společnost SYSTHERM s.r.o. má svůj program pro společenskou odpovědnost pod názvem ENERGIE CHYTŘE. Tento program o čtyřech pilířích ABZ (Aktivita, Budoucnost, Zkušenost) – workshop, clever, profi a interaktivní výukové centrum je zaměřen nejen pro občany a studenty Plzeňského kraje, ale jeho aktivity jsou celorepublikové.

Dále je společnost SYSTHERM s.r.o.  jediným sponzorem mezinárodní soutěže učňů oboru instalatér a elektrikář O putovní pohár SYSTHERM (v letošním roce již 10. ročník) a mezinárodní soutěže O křišťálovou kouli (v letošním roce již 2. ročník). Rovněž mezinárodní soutěž v umělecké gymnastice SYSTHERM CUP si již za uplynulé tři ročníky našla pro svou kvalitu stálé účastníky z pěti zemí.

Více o Ceně hejtmana čtěte zde:


více...
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI