20. 11. 2018

OCENĚNÍ ČEEP 2017

OCENĚNÍ ČEEP 2017

V úterý 20. 11. 2018 obdržela společnost významné ocenění, Titul Český energetický a ekologický projekt 2017 za projekt a realizaci "Modernizace soustavy CZT ve městě Přeštice". Cenu přebral generální ředitel společnosti SYSTHERM pan Jan Kazda.


více...
10. 09. 2018

Slavnostní předání revitalizovaného areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou

Slavnostní předání revitalizovaného areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou

V pondělí 3. 9. 2018 se generální ředitel fy SYSTHERM pan Jan Kazda zúčastnil slavnostního předání revitalizovaného areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou. Revitalizace proběhla v rámci dotačního titulu "Snížení energetické náročnosti areálu ZŠ a MŠ v Bělé nad Radbuzou". 

Firma SYSTHERM byla dodavatelem technologie a SW pro Energetický management, který obsahoval inteligentní rekuperační systém CIIC (ControlIndividualindoorClimate). V tomto případě CIIC systém obsahoval 18 rekuperačních jednotek v provedení s možností chlazení Free-cooling. 

Nedílnou součástí CIIC systému je centrální dispečink komunikující se SW Bakalář  - rozvrh hodin pro školu. 

Celý systém je proveden s komponenty v technologii EnOcean.


více...
21. 08. 2018

Plynový kotel v Teplárně Písek byl slavnostně uveden do provozu

Plynový kotel v Teplárně Písek byl slavnostně uveden do provozu

V pátek 17. srpna 2018 byl slavnostně uveden do provozu plynový kotel ve výtopně Samoty, kterou provozuje Teplárna Písek, a.s.  Firma SYSTHERM celou plynofikaci realizovala.

Napsali o nás: 

Jižní Čechy Teď  - článek ZDE:

Písecký deník - článek ZDE: 

Webové stránky města Písek- článek zde:  http://www.mesto-pisek.cz/provoz-vytopny-bude-diky-novemu-kotli-ekologictejsi/d-23778

 


více...
09. 08. 2018

SPOLUPRÁCE FIRMY SYSTHERM A PLZEŇSKÉHO STAVEBNÍHO UČILIŠTĚ

Střední odborné učiliště stavební, Plzeň, Borská 55 již téměř 40 let připravuje budoucí řemeslníky na jejich zodpovědné a tolik potřebné povolání. Výchova takovýchto odborníků se však neobejde bez spolupráce s odborníky z praxe; právě oni totiž mohou žákům předat cenné zkušenosti a seznámit je s nejnovějšími trendy v jejich oboru. Jednou z firem, které si to naplno uvědomují, je plzeňská firma
Systherm, která se zabývá komplexním řešením systémů zásobování teplem, proto je více než
logickou volbou spolupráce při výuce žáků oboru Instalatér.

Firma Systherm podporuje vzdělávání celou řadou aktivit realizovaných zejména prostřednictvím projektu Energie chytře.

Celý článek zveřejněný v odborném časopisu Topenářství Instalace, číslo 5/2018 naleznete ZDE

 

 

 

 


více...
09. 08. 2018

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA KE ŠKOLENÍ TOPENÁŘŮ 2018

Letošní školení topenářů probíhalo po roční pauze. Současný vývoj a výzkum tepelné techniky, potažmo zkušenosti z každodenní praxe projektantů, si vyžadují intenzivnější vzájemnou komunikaci a předávání zkušeností. Na základě osobních schůzek mezi generálním ředitelem společnosti SYSTHERM s.r.o. Janem Kazdou a Ing. Romanem Vavřičkou, Ph.D. ze Společnosti pro techniku prostředí, SYSTHERM předložil nabídku stát se dlouhodobým sponzorem a partnerem této akce.

1. část článku naleznete ZDE:   2. část článku naleznete ZDE.

Publikováno v časopisu Topenářství Instalace 5/2018. 

 

 

 


více...
21. 06. 2018

CENA HEJTMANA PLZEŇSKÉHO KRAJE ZA SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST PRO ROK 2017

CENA HEJTMANA PLZEŇSKÉHO KRAJE ZA SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST PRO ROK 2017

Společnost SYSTHERM se umístila na 1. místě v soutěži Cena hejtmana Plzeňského kraje za společenskou odpovědnost pro rok 2017 (kategorie Podnikatelský sektor do 250 zaměstnanců).

 

Hodnotícími kritérii této soutěže byl přístup společnosti k vytváření kvalitního pracovního prostředí, mimopracovních aktivit a druhy benefitů ke svým zaměstnancům. Rovněž bylo posuzováno, jak společnost přispívá k rozvoji kvality života občanů Plzeňského kraje, jak podporuje školská a kulturní zařízení.

Společnost SYSTHERM s.r.o. má svůj program pro společenskou odpovědnost pod názvem ENERGIE CHYTŘE. Tento program o čtyřech pilířích ABZ (Aktivita, Budoucnost, Zkušenost) – workshop, clever, profi a interaktivní výukové centrum je zaměřen nejen pro občany a studenty Plzeňského kraje, ale jeho aktivity jsou celorepublikové.

Dále je společnost SYSTHERM s.r.o.  jediným sponzorem mezinárodní soutěže učňů oboru instalatér a elektrikář O putovní pohár SYSTHERM (v letošním roce již 10. ročník) a mezinárodní soutěže O křišťálovou kouli (v letošním roce již 2. ročník). Rovněž mezinárodní soutěž v umělecké gymnastice SYSTHERM CUP si již za uplynulé tři ročníky našla pro svou kvalitu stálé účastníky z pěti zemí.

Více o Ceně hejtmana čtěte zde:


více...
14. 06. 2018

Exkurze do výrobního závodu pro žáky základní školy v Horažďovicích

Exkurze do výrobního závodu pro žáky základní školy v Horažďovicích

V úterý 12.6.2018 navštívily náš výrobní závod 2  skupiny žáků s pedagogickým doprovodem. Celkem se jednalo o 80 žáků 8. tříd základní školy z Horažďovic spolu s učiteli ze SOU a SOŠ ze Sušice.

Cílem exkurze v našem výrobním závodě bylo představit žákům profese, ve kterých mohou najít v budoucnu své uplatnění a zároveň podpořit zájem o učňovské obory.

Zajímavou součástí exkurze byly praktické ukázky. Žáci měli možnost si osobně vyzkoušet pájení mědi, pressování měděných dílů či  lisování dutinek a oček na kabely. Seznámili se také s principem fungování kompaktní předávací výměníkové stanice.

Exkurze pro žáky organizuje naše společnost v rámci Společenské odpovědnosti firmy. 

 


více...
22. 05. 2018

SYSTHERM na iDNES

Na informačním serveru iDNES je uveden komerční článek společnosti SYSTHERM. Rozhovor s generálním ředitelem Janem Kazdou, spolumajitelem firmy, si můžete přečíst  zde.
 


více...
21. 05. 2018

Sponzorský dar pro SOU stavební Plzeň

Sponzorský dar pro SOU stavební Plzeň

Firma SYSTHERM předala sponzorský dar pro SOU stavební Plzeň. Jednalo se o:

  • Zásobník přípravy teplé vody s topnou vložkou s vnitřní povrchovou úpravou POLYWARM
  • Předávací stanici SYMPATIK VZV 2V UT 120kW, jednotka pro úpravu teplotních parametrů pro vytápění  

Slavnostního předání se zúčastnil ředitel učiliště Mgr. Miloslav Šteffek, generální ředitel Jan Kazda a studenti.

foto


 


více...
16. 05. 2018

Soutěže učňů v Sušici

Soutěže učňů v Sušici

Ve dnech 10. a 11. května 2018 proběhly na náměstí Svobody v Sušici soutěže O putovní pohár SYSTHERM a O křišťálovou kouli SYSTHERM. Soutěží, které pořádá SOU Sušice a firma SYSTHERM je generálním sponzorem, se zúčastnilo 18 škol a učilišť z celé České republiky a ze Slovenska.

Letošní ročník soutěží byl rozšířen o doprovodný program. Ve spolupráci s VOŠ a SPŠE Plzeň byla představena virtuální realita, návštěvníci si mohli za použití 3D brýlí vyzkoušet sestavit virtuální výměníkovou stanici. Ve skleněném kontejneru se na 3D tiskárnách tiskly komponenty, které soutěžící použili přímo k montáži.

10. ročník O putovní pohár SYSTHERM vyhrála SOŠ stavební a SOU stavební Kolín, ve 2. ročníku soutěže O křišťálovou kouli SYSTHERM zvítězilo družstvo vytvořené elektrikářem ze SOU stavební Opava a instalatérem ze SOŠ stavební Třebíč.

Slavnostního předávání cen v kinosále se zúčastnili zástupci významných organizací, jmenovitě Ing. Jan Klas a Ing. Štěpán Harašta z Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, Mgr. Petr Husník z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a radní Plzeňského kraje Ing. Milena Stárková.

Blahopřejeme!

 


více...
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI