Systherm
09. 05. 2017

Soutěž učňů - Sušice

Soutěž učňů - Sušice

Ve dnech 4. - 5. 5. 2017 se konal 9. ročník národního kola soutěže „O pohár SYSTHERM“, při kterém předvedli své odborné dovednosti studenti oboru 39 – 41 L/02 Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a studenti vybraných oborů třídy 26 a třídy 36. Nově se také konal 1. ročník soutěže odborných dovedností žáků v oboru instalatér a elektrikář „O křišťálovou kouli SYSTHERM“, jejímž cílem je přiblížit co nejvíce absolventy učilišť praxi. Společnost SYSTHERM je generálním sponzorem obou akcí.Slavnostní vyhlášení vítězů se tradičně konalo na radnici města Sušice, a to v pátek 5. 5. 2017. Udílení cen se zúčastnili generální ředitel SYSTHERM s.r.o. Jan Kazda, ředitel SOŠ a SOU Sušice Ing. Jaromír Kolář, senátor Jan Látka, viceprezident Hospodářské komory ČR Roman Pommer, člen HK ČR Ing. Jiří Rynda a zástupce odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje Mgr. Petr Dušek.

Vítězem soutěže a držitelem "Putovního poháru firmy SYSTHERM" pro následující rok se stal tým z SOŠS a SOU stavební Kolín ve složení Filip Borovička a Ladislav Malínský. Vítězný tým nové soutěže „O křišťálovou kouli SYSTHERM“ byl ve složení Marek Lehký z SOU plynárenské Pardubice a Petr Pavlovský z ISŠTE Sokolov.

Kompletní výsledková listina zde.

Pro pedagogický dozor byl dne 4. 5. 2017 připraven v sídle SOŠ a SOU Sušice tematický seminář společnosti SYSTHERM zaměřený na moderní způsoby větrání a výměny vzduchu ve školských zařízeních a následně prohlídka Čeňkovy pily.

Průběh soutěže bylo možno již druhým rokem sledovat na FB profilu akce - www.facebook.com/nejlepsi.instalateri.

Společnost SYSTHERM děkuje všem soutěžícím a pedagogickému dozoru za prokázání vysoké odbornosti v oboru a současně děkujeme řediteli SOŠ a SOU Sušice Ing. Kolářovi za kvalitní organizaci celé soutěže.

V časopise Plzeňský rozhled 6/2017 (strana 34 - 35) vyšel rozhovor s Ing. Jaromírem Koláře, ředitelem SOŠ a SOU Sušice, o letošním ročníku soutěže. Čtěte zde.

Soutěž

Průběh soutěže

Ceny

Předávající

Předávání poháru

Vítězný tým s putovním pohárem

Vítězný tým „křišťálové koule“zpět
EVROPSKÝ FOND PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVO PRŮMYSLU A OBCHODU ČR PODPORUJÍ INVESTICE DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI